Jane Iredale
För oss på HY. är det självklart att makeup ska vara en förlängning av din hudvårdsrutin – och det är precis därför vi älskar Jane Iredale! Det här är makeup som inte bara får dig att känna dig snygg, utan också tar hand om din hud på riktigt.
Produkterna är fullproppade med hudvårdande ingredienser som granatäpple, pinjebark, grönt te och alger – allt för att lugna, skydda och stärka huden medan du bär dem. De är hypoallergena, kliniskt testade och passar även dig med känslig hud. Inga artificiella färg- eller parfymämnen, ingen uttorkande alkohol, talk eller tilltäppande mineraloljor – bara ren, vårdande makeup med omtanke.
Extra bonus? Foundations med SPF som rekommenderas av amerikanska Skin Cancer Foundation för sitt pålitliga UV-skydd. Hudvård + makeup i ett? Ja, tack!